Прокурори скерували до суду обвинувальні акти стосовно експрокурора та суді Донецької області за фактами держзради
01.07.2025
Досудовим розслідуванням встановлено, що з липня 2017 року колишній прокурор прокуратури Донецької області у період воєнного стану перейшов на бік ворога та зайняв посаду «слідчого з особливо важливих справах відділу з розслідування злочинів проти миру і безпеки людства слідчого управління генеральної прокуратури донецької народної республіки». Він діяв на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, з метою недопущення контролю української влади на території Донецької області.
У подальшому експрокурор, спільно з іншими так званими «слідчим з особливо важливих справах слідчого відділу слідчого управління генеральної прокуратури днр» та «заступником начальника відділу по нагляду за виконанням законодавства в сфері економіки управління по нагляду за виконанням законодавства прокуратури донецької народної республіки» сфабрикували кримінальні справи відносно військовослужбовців батальйонів «Азов» та «Айдар», які направили до «верховного суду днр» для їх незаконного засудження до позбавлення волі.
У свою чергу, колишня суддя Апеляційного суду Донецької області зрадивши присязі судді, перейшла на бік ворога та обійнявши посаду «судді верховного суду донецької народної республіки» забезпечила незаконне притягнення захисників України, у цій квазісправі, до незаконного покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 17 років.
Прокурорами Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальні акти щодо колишнього прокурора прокуратури Донецької області, колишньої судді Апеляційного суду Донецької області та двох громадян України за обвинуваченням у державній зраді і сприянні діяльності терористичної організації «днр» (ч 1, 2 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3 КК України).
За вчинене їм загрожує позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснювали слідчі ГСУ Національної поліції України за оперативного супроводу Управління оперативного забезпечення розслідування військових кримінальних правопорушень Головного оперативного управління ДБР.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
55