Прокурори Буковини викрили організаторів незаконної схеми перетину кордону через втручання у систему «Шлях»
01.07.2025
Керуючому справами товариства з обмеженою відповідальністю, яке здійснює міжнародні перевезення, а також фізичній особі-підприємцю повідомили про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон, несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи та зміні інформації в ній (ч. 2, ч. 3 ст. 332, ч. 5 ст. 361, ч. 1, ч. 3 ст. 362 КК України).
Двоє перевізників, які мають ліцензію на здійснення міжнародних перевезень, організували схему, яка дозволяла чоловікам призовного віку незаконно виїжджати з України під час дії воєнного стану. Вони вносили дані таких осіб до державної системи «Шлях», що використовується для контролю виїзду водіїв-міжнародників.
Фактичне керівництво діяльністю одного з товариств здійснював син власника. Для цього батько передав йому свій електронний ключ, який дає доступ до системи. Від імені ліцензованого підприємства син незаконно вносив до «Шляху» відомості про чоловіків, які не були його працівниками.
До реалізації схеми долучився ще один підприємець, який мав ліцензію на міжнародні перевезення та також мав доступ до системи. Разом вони вносили неправдиву інформацію про водіїв, щоб надати їм підстави для виїзду за кордон.
Цивільно-правові договори з такими особами укладалися формально та не вносилися в бухгалтерську звітність.
Попередньо встановлено, що за цією схемою до системи незаконно внесли дані 40 осіб призовного віку.
Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУНП у Чернівецькій області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань, відділу протидії кіберзлочинам ДКП Нацполіції, за процесуального керівництва прокурорів Чернівецької окружної прокуратури.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
65