Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Засуджено двох мешканців Полтавщини за роботу на російську спецслужбу

У 2024 році представники спецслужб рф у «Telegram» запропонували  співпрацю двом мешканцям Полтавського району. Чоловіки, які шукали «легкого» заробітку, погодилися.

Вони встановили на мобільні телефони спеціальну програму, яка надавала спецслужбам віддалений доступ до телефонів та можливість в онлайн-режимі відслідковувати зйомку. Маскуючи пристрої у гіллі та сухому листі, чоловіки фіксували розташування Сил оборони та знімали об’єкти критичної інфраструктури. 

Затримали зловмисників у жовтні минулого року під час відеофіксації об’єкта енергетичної інфраструктури на Сумщині.       

За публічного обвинувачення прокурорів Полтавської обласної прокуратури чоловіків визнано винними у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 111 КК України).  Вони отримали 13 та 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Досудове розслідування й оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювали слідчі та співробітники УСБУ в Полтавській області.