Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Забруднили тушами померлих тварин понад 1,3 гектари земель – викрито керівника філії держпідприємства на Київщині

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора керівнику філії держпідприємства на Київщині повідомлено про підозру у забрудненні та псуванні земель відходами, шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля, і зловживанні владою або службовим становищем (ч. 1 ст. 239, ч. 2 ст. 364 КК України).

За даними слідства, директор однієї з філій «Укрветсанзаводу», яке спеціалізується на переробці та утилізації відходів тваринного походження, організував злочинну схему отримання прибутку під виглядом утилізації відходів тварин.

Попри те, що потужності підприємства не дозволяли приймати та утилізувати велику кількість відходів тваринного походження, керівник приймав їх в об’ємі, який перевищує граничну норму. У тому числі на утилізацію брали побічні продукти тваринного походження, непридатні для переробки.

При цьому посадовець отримував гроші за нібито переробку простроченого продовольства в корм для тварин і добрива. Фактично ж такі відходи розміщувалися на території підприємства та на комунальних земельних ділянках за його межами. 

З метою прикриття таких злочинних дій відходи спалювали та засипали землею.

За результатами проведених оглядів виявлено 1,3 гектари засмічених відходами земель. 

У відібраних зразках ґрунту встановлено перевищення вмісту показників речовин сірки, суперфосфату, хрому, міді, цинку.

Шкода довкіллю за забруднення та засмічення земель склала понад 1 млн грн.

На даний час вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Також встановлюються інші особи, причетні до злочину.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним слідчим управлінням НПУ за оперативного супроводу ДЗД ПНМ НПУ за співпраці з Державною екологічною інспекцією Столичного округу.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.