Вікторія Літвінова взяла участь в обговоренні ключових висновків Тіньового звіту
30.10.2024
У Києві відбулася презентація Тіньового звіту до розділу 23 «Судова влада та основоположні права» звіту Європейської комісії щодо України у 2023 році. Його підготувала коаліція громадських організацій, до якої входять Лабораторія законодавчих ініціатив, Transparency International Ukraine, ZMINA, «Адвокат майбутнього» та Асоціація правників України, за підтримки Проєкту ЄС «Право-Juctice».
Під час презентації відбулися дискусійні панелі, зокрема, з питань правосуддя, прав людини та основоположних свобод.
В обговоренні взяли участь Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, Суддя Конституційного суду України Віктор Городовенко, заступник Керівника Офісу Президента України Ірина Мудра, заступник Голови Вищої ради правосуддя Дмитро Лук’янов, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Пасічник.
Заступник Генпрокурора Вікторія Літвінова наголосила, що комплексне реформування правоохоронного сектору та органів прокуратури є важливим кроком для наближення членства України в ЄС.
«Сьогодні ми приступили до фактичної реалізації та впровадження змін, сформульованих у стратегічних документах, зокрема Комплексному стратегічному плані та Плані заходів з його виконання», – зазначила вона.
В Офісі Генерального прокурора розпочала діяльність робоча група з питань посилення інституційної спроможності КДКП, удосконалення дисциплінарної процедури стосовно прокурорів та діяльності органів прокурорського самоврядування.
Наразі розроблено процедури формування резерву прокурорів для заміщення вакантних адміністративних посад керівників обласних прокуратур, їх заступників та керівників окружних прокуратур.
Вікторія Літвінова відмітила актуальність комплексної цифрової трансформації органів прокуратури у взаємодії з органами правопорядку та іншими державними органами, яка відповідатиме найкращим практикам ЄС.
Під час дискусії також обговорили ситуацію із запобіганням та розслідуванням катуванням і жорстоким поводженням, захистом дітей, реалізацією Механізму підтримки потерпілих і свідків воєнних та інших міжнародних злочинів.
«Права людини, основоположні свободи та принципи справедливого судочинства – фундаментальні цінності, які визначають майбутнє України як правової держави, та основа руху до членства України в ЄС», – наголосила заступник Генпрокурора.
364