Вікторія Літвінова взяла участь у 23-тій сесії Асамблеї держав-учасниць Міжнародного кримінального суду
10.12.2024
Українська делегація відвідала засідання 23-тьої сесії Асамблеї держав-учасниць Міжнародного кримінального суду в якості спостерігачів, а також взяла активну участь у сайд-івентах, що відбувалися на полях сесії у Гаазі.
Під час загальних дебатів у своїх заявах держави-учасниці привітали Україну із ратифікацією Римського статуту, наголосили на важливості цього кроку та зазначили, що з нетерпінням чекають на приєднання України в якості повноправної учасниці з 1 січня 2025 року.
На сайд-івенті «Глобальний діалог щодо правосуддя для дітей у збройному конфлікті: перспективи та стратегії в Україні та за її межами», організованому фондом Global Rights Compliance, заступник Генерального прокурора Вікторія Літвінова розповіла про руйнівний вплив війни на українських дітей. Окремо вона зупинилася на зусиллях, які вживає Україна загалом та Офіс Генпрокурора зокрема з метою просування підходів, орієнтованих на потерпілих та на врахування найкращих інтересів дитини. Заступник Генпрокурора відзначила ряд ініціатив, які наразі реалізуються в Україні: стандарти діяльності прокурорів у справах за участю дітей, стандарти правосуддя, дружнього до дитини.
Також Вікторія Літвінова виступила на заході, присвяченому боротьбі з насильницькими зникненнями, який був організований урядом Франції у співпраці з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Центром з прав людини та гуманітарного права Університету Пантеон-Ассас. Заступник Генпрокурора розповіла про незаконне утримання українських військовополонених та цивільних осіб у місцях ув’язнення, а також наголосила на поширеному і систематичному характері таких зловживань росії. Крім того, говорили про заходи, які Україна вживає на протидію злочину насильницького зникнення, зокрема про зміни, внесені до законодавства, а також про створення Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Акцентували увагу на важливості продовження співпраці з міжнародними механізмами та ефективного обміну інформацією.
Асамблея держав-учасниць Міжнародного кримінального суду є органом, що здійснює адміністративний нагляд за діяльністю Суду, а також є законодавчим органом Суду. Асамблея складається з представників держав, що ратифікували або приєдналися до Римського статуту.
288