Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Викрито міжрегіональну злочинну групу, яка займалася крадіжками, грабежами і розбоями

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито учасників міжрегіонального злочинного угруповання, яке займалося крадіжками з помешкань громадян, грабежами та розбоями у різних регіонах України (ч. 5 ст. 185, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 186, ч. 4 ст. 187 КК України).

За даними слідства, влітку цього року в Одесі учасники групи проникли до приватного будинку підприємця. Вони нанесли господарям – чоловіку та дружині тілесні ушкодження, після чого звʼязали їх за допомогою скотча та пластикових хомутів. Отримавши доступ до сейфу, грабіжники заволоділи грошовими коштами на суму близько 1 750 000 гривень та ювелірними виробами. 

Ще один з епізодів злочинної діяльності – це проникнення до квартири в центрі Києва. Там вони незаконно заволоділи грошовими коштами у сумі близько 2 300 000 гривень, ювелірними виробами та іншими цінними речами.

До кожної «справи» учасники групи - мешканці Києва, Харківської, Одеської та Сумської областей ретельно готувалися: підшуковували жертву, збирали про неї інформацію, проводили спостереження за обʼєктом та відпрацьовували шляхи втечі.

У листопаді 2023 року у м. Харкові внаслідок засідки правоохоронців діяльність організованої групи була припинена під час замаху на відкрите заволодіння чужим майном, поєднаного з проникненням у житло.

Трьох учасників затримано безпосередньо під час вчинення злочину.

За місцем мешкання, в офісних приміщеннях і транспортних засобах проведено 24 обшуки. Вилучено ювелірні прикраси, дорогоцінне каміння, що були викрадені у потерпілих, зброю, автомобілі, грошові кошти, а також знаряддя, яке використовувалося у злочинній діяльності: відмички, радіостанції, GPS-трекери тощо.

На даний час семи учасникам злочинного угруповання повідомлено про підозру і застосовано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування здійснюється Головним слідчим управлінням Національної поліції, оперативний супровід - Департаментом стратегічних розслідувань НП України.