Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Відносно колишнього Голови Конституційного Суду України обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

За клопотанням прокурорів Офісу Генерального прокурора, Подільським районним судом міста Києва 29 липня 2022 року відносно колишнього Голови Конституційного Суду України, обвинуваченого у вчиненні низки кримінальних правопорушень проти правосуддя, змінено раніше обраний запобіжний захід у вигляді застави та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою (заочно).

Це рішення є обов’язковою передумовою для подальшого ініціювання перед судом питання про направлення запиту про видачу особи - екстрадицію.

Водночас, даним судовим рішенням заставу, внесену обвинуваченим, звернуто в дохід держави.  

Відповідне клопотання було заявлене прокурорами у зв’язку із систематичним ухиленням обвинуваченого від суду та оголошенням його у міжнародний розшук. Встановлено, що 17 березня 2022 року обвинувачений, не маючи законних підстав для виїзду з України в умовах воєнного стану, з порушенням встановленого законодавством порядку, без проходження прикордонного і митного контролю, перетнув державний кордон України в районі пункті пропуску «Косино» у Закарпатській області, та наразі знаходиться на території Австрійської Республіки. Ці обставини є предметом досудового розслідування в окремому провадженні.

Нагадаємо, обвинувальний акт стосовно колишнього Голови Конституційного Суду України було скеровано до Подільського районного суду міста Києва 25 травня 2021 року.

За версією слідства, в жовтні 2018 року обвинувачений, діючи з корисливих мотивів, в особистих інтересах та в інтересах свого знайомого – колишнього Голови Вищого господарського суду України, який розшукується правоохоронними органами, здійснював підкуп свідка щоб він відмовився від давання показань або давав завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод». Крім того, упродовж 2018 – 2019 років обвинувачений неодноразово, з корисливих мотивів, надавав слідчому Генеральної прокуратури України у цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину (ч. 2 ст. 384 та ст. 386 КК України).  

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Державного бюро розслідувань.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.