Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Від 3 000 до 10 000 доларів США за групу – на Львівщині ліквідовано схему одержання фіктивних інвалідностей, серед підозрюваних посадовець та двоє експрацівників податкової

За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури повідомлено про підозру посадовцю однієї із податкових інспекцій ГУ Державної податкової служби у Львівській області та двом колишнім працівникам Головного управління ДПС у Львівській області.

Їм інкримінують пособництво у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, чоловіки разом із невстановленими на цей час особами МСЕКу організували злочинну схему одержання неправомірної вигоди за встановлення фіктивних інвалідностей.

Підозрювані за грошову винагороду обіцяли посприяти в отриманні чоловікам призовного віку статусу особи з інвалідністю. Мова йде про ІІ та ІІІ групи інвалідності. Після чого, на підставі фіктивної інвалідності, дієздатні чоловіки одержували відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, а також їм виплачувалась пенсія.

За попередньо інформацією, ціна такої «послуги» становила від 3 000 до 10 000 доларів США.

Задокументовано також, що один із підозрюваних, колишній працівників ГУ ДПС області, за 3 500 доларів США організував незаконне переправлення за кордон військовозобов’язаного чоловіка. Йому додатково повідомлено про підозру в організації, керівництві та сприянні в незаконному переправленні особи через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України).

За клопотанням сторони обвинувачення, діючого службовця відсторонено від займаної посади. Також усім підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави.

Слідчі дії тривають, встановлюються всі причетні до вчинення злочину особи, зокрема серед посадовців МСЕК.

Досудове розслідування здійснюють слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань у Львівській області ДСР Нацполіції України та Департамент військової контррозвідки СБ України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.