Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
В Офісі Генпрокурора обговорили питання забезпечення нагляду за додержанням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності в умовах воєнного стану

Офіс Генерального прокурора для обласних прокуратур провів круглий стіл з питань організації нагляду за додержанням законів органами Національної поліції України при здійсненні оперативно-розшукової діяльності.

У заході взяли участь заступник Генерального прокурора Ігор Мустеца, начальник Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, а також начальник п’ятого управління Департаменту карного розшуку Національної поліції України, а також заступники керівників та начальники наглядових і профільних підрозділів обласних прокуратур.

Ігор Мустеца наголосив на важливості оперативно-розшукової діяльності та підкреслив, що з моменту повномасштабного вторгнення рф кількість оперативно-розшукових справ з розшуку безвісті зниклих збільшується і зросла в рази за рахунок безвісті зниклих за особливих обставин.

Заступник Генерального прокурора також підкреслив, що оперативно-розшукова діяльність відіграє особливу роль у виявленні злочинів, особливо тих, які визначені пріоритетними координаційними нарадами у Генерального прокурора, та потребують перевірки оперативно-розшуковими засобами.

На заході обговорили ряд ключових питань на цьому напрямі – розшукова робота; проблемні питання прокурорського нагляду за додержанням законів при закритті оперативно-розшукових справ стосовно безвісті зниклих осіб; проведення спільних з керівництвом поліції перевірок підконтрольних оперативних підрозділів як форми координаційної діяльності; оформлення результатів перевірок додержання законів при проведенні ОРД; особливості реагування прокурора на порушення закону, допущені оперативними підрозділами поліції під час проведення ОРД; основні підходи правового регулювання ОРД на різних етапах розвитку.

Також учасники акцентували увагу на проблемних питаннях, що виникають під час проведення оперативно-розшукових заходів та використання матеріалів оперативно-розшукової діяльності у кримінальному провадженні.

Прокурорів зорієнтовано на необхідності додержання конституційних прав громадян та врахування практики Європейського суду з прав людини під час здійснення оперативно-розшукової діяльності оперативними підрозділами.