Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Українська делегація вивчала досвід Конго у створенні моделі холістичної допомоги потерпілим

Державні інституції та громадські організації України у межах робочого візиту до Демократичної Республіки Конго обмінялися досвідом у подоланні викликів, повʼязаних з наслідками збройних конфліктів. 

Офіс Генерального прокурора представляла керівниця Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків Вероніка Плотнікова.

П’ятиденний робочий візит відбувся за сприяння Фонду Муквеге.

Учасники делегації відвідали всесвітньо відому лікарню Панзі, засновану видатним лікарем та Нобелівським лауреатом Денісом Муквеге. На початку її створювали для боротьби з високою материнською смертністю. Згодом установа стала одним з найбільших осередків у світі для допомоги жінкам, які зазнали сексуального насильства під час збройних конфліктів. 

Також делегація ознайомилася з роботою Фонду Панзі та мала можливість поспілкуватися з жінками, які шукають тут підтримку.

«Робота фундації та лікарні Панзі є прикладом глибокого та водночас точного розуміння потреб потерпілих. Це дає можливість реагувати на вражаючу кількість випадків сексуального насильства допомогою різних видів, проявляти людяність та співпереживання», – зауважила Вероніка Плотнікова.

Візит передусім мав практичну мету. Особлива увага приділялася розбудові холістичної системи підтримки – комплексного підходу допомоги для потерпілих та свідків. Він був розроблений доктором Денісом Муквеге та успішно застосовується у лікарні Панзі вже понад 25 років. Серед основних складових системи – фізичний догляд, психологічна допомога, соціально-економічна підтримка та юридична допомога.

Доктор Муквеге підкреслив, що візит української делегації є свідченням справжньої міжнародної солідарності. Має бути спільною боротьба проти варварства війни, де жінка стала також об’єктом ведення бойових дій.

Запропонована холістична модель є застосовною до різних видів насильства і буде ефективною в Україні. Зокрема, через діяльність Координаційного центру, який вже впроваджує найкращі світові практики.

Розуміння потреб потерпілих і вибудова внутрішніх процедур державних органів та недержавних організацій на їх основі має стати тією моделлю, що розвиватиметься в Україні.

У візиті взяли участь керівництво Національної соціальної сервісної служби, Міністерства охорони здоров’я, представники Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, Міноборони України та громадських організацій, що забезпечують підтримку потерпілих від СНПК та гендерно зумовленого насильства.