Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Участь у терористичній організації та дезертирство – на Луганщині судитимуть ексспівробітників СБУ

Луганською спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох колишніх співробітників Управління СБУ в Луганській області. Їх заочно судитимуть за дезертирство та участь у діяльності терористичної організації (ч. 1 ст. 408, ч. 1 ст. 258-3 КК України).

Розслідуванням встановлено, що обвинувачені у 2014-2015 роках, перебуваючи на тимчасово окупованій території Луганщини, самовільно залишили місце служби та добровільно вступили до терористичної організації «ЛНР». Погодившись на пропозицію окупантів, вони обійняли псевдопосади у незаконно утвореній «Службі державної охорони Міністерства державної безпеки «ЛНР».

По теперішній час вони виконують функції окупаційної влади, спрямовані на проведення підривної діяльності проти України. Збирають дані стосовно військовослужбовців ЗСУ, бійців тероборони, Нацгвардії, співробітників СБУ, які незаконно утримуються у полоні.

Досудове розслідування здійснювалося територіальним управлінням ДБР, розташованим у місті Краматорську.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.