Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Судитимуть працівників Маріупольського слідчого ізолятора, які присягнули на вірність окупантам

Прокурори Донецької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно чотирьох співробітників державної установи «Маріупольській слідчий ізолятор» за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

Розслідуванням встановлено, що у березні 2022 року працівники правоохоронного органу пішли на співпрацю з ворогом. Зрадили присязі старший по корпусу, двоє інспекторів відділу режиму і охорони та старша інспекторка відділу по роботі з персоналом.

Вони добровільно обійняли псевдопосади в захопленій ворогом установі, незаконно підпорядкованій «державній службі виконання покарань міністерства юстиції днр». На той час в ізоляторі перебувало 353 особи.

Виконуючи покладені на них обов’язки, обвинувачені організовують роботу за російським законодавством. При цьому порушують конституційні права ув’язнених, адже деякі з них вже мали бути піддані суду України або звільнені з державної установи, проте вимушені перебувати під контролем окупаційної адміністрації.

Їх оголошено у розшук.

Спеціальне досудове розслідування здійснювало ТУ ДБР, розташоване у м. Краматорську.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.