Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Прокуратура повернула державі водні об’єкти та земельні ділянки природно-заповідного фонду на Рівненщині вартістю 3,2 млрд грн

Господарський суд Рівненської області задовольнив позовну заяву Здолбунівської окружної прокуратури в інтересах держави про розірвання договору оренди землі, визнання недійсним договору оренди водних об’єктів, а також повернення земельних ділянок загальною площею 273,2 га, вартість яких становить 3,2 млрд грн, та водойм загальною площею 182,9 га.

Прокурори встановили, що фермер отримав в оренду земельні ділянки в межах Національного природного парку «Дермансько-Острозький». Проте використовував їх, не сплачуючи орендної плати та порушуючи одразу кілька інших умов договору. Це стало підставою для його дострокового розірвання.

Окрім того, водні об’єкти, розташовані на згаданих земельних ділянках, надані в користування з порушенням вимог законодавства. Відтак у орендаря відсутні правові підстави для користування цими водоймами.

Суд погодився з доводами прокурора і повернув майно державі. Рішення суду набрало законної сили і скеровано для виконання.