Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Повідомлено про підозру депутату та місцевій жительці з Херсонщини, які стали «посадовцями» окупаційного міністерства

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Херсонської обласної прокуратури депутату Каховської районної ради та місцевій жительці заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, у вересні 2022 року депутат обійняв посаду так званого «начальника відділу земельних відносин Департаменту племінного тваринництва, рослинництва та земельних відносин» у незаконному органі влади – «Міністерстві сільського господарства і рибальства Херсонської області».

У листопаді 2022 року пішов на «підвищення», очоливши цей «департамент». 

На псевдопосаді він формував апарат незаконного органу влади та вживав заходів для його функціонування. В межах повноважень контролював галузь сільського господарства, перереєстрацію агропідприємств за російським законодавством.  

Інша підозрювана обійняла посаду так званого «начальника відділу фінансової політики і держпідтримки департаменту агропромислового комплексу Херсонської області».

У вересні 2022 року, після реорганізації «департаменту» в окупаційне «Міністерство сільського господарства і рибальства», очолила структурний підрозділ – «департамент бухгалтерського обліку, фінансування і координації підтримки агропромислового комплексу».

Підозрювана вела бухгалтерський облік псевдоміністерства, займалася бюджетними питаннями та складала звітності щодо використання грошей, вела внутрішній фінансовий контроль.

Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області. 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.