Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Передавав окупантам особисті дані односельців і розпоряджався землями громади – до 9 років позбавлення волі засуджено «ямпільського селищного голову»

За публічного обвинувачення прокурорів Донецької обласної прокуратури суд визнав громадянина України винним у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Його заочно засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори у суді довели, що впродовж червня-вересня 2022 року під час окупації Лиманської МТГ колишній співробітник воєнізованої охорони залізниці співпрацював з ворогом на посаді так званого «голови селищної ради смт Ямполя адміністрації м. Красний Лиман днр».

За вказівкою представників держави-агресора чоловік організував перепис населення, аби зібрати персональні дані громадян та передати окупаційній адміністрації. Крім того, засуджений переоформлював чужі земельні ділянки на себе.

Незадовго до звільнення селища Збройними Силами України засуджений втік на тимчасово непідконтрольну територію Донеччини, аби уникнути покарання. Він перебуває у розшуку.

Досудове розслідування здійснювало ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.