Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Очолила окупаційний навчальний заклад та створила «кадетський клас» з військової підготовки дітей – підозрюється освітянка з Мелітополя

За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області місцевій освітянці повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 3, ч. 6 ст. 111-1 КК України). 

За даними слідства, вчителька спеціалізованої різнопрофільної школи Костянтинівської сільської ради у Мелітопольського районі добровільно погодилася на співпрацю з окупаційною владою рф.

Вона очолила незаконно створене агресором на базі української школи так зване «государственное казенное учреждение общеобразовательная организация Запорожской области «Константиновская средняя общеобразовательная школа №1» Мелитопольского района». 

Після призначення розпочала активно впроваджувати в навчальний процес російські освітні стандарти.

Підозрювана створила в освітньому закладі профільний військово-патріотичний клас. Для цього заручилася підтримкою представників окупаційної адміністрації та росгвардійців.

Клас розрахований на дітей підліткового віку. У ньому викладають військові дисципліни, вчать підлітків поводженню зі зброєю, зобов’язують ходити у військовій формі.

Метою профільного класу стали підготовка та формування позитивної мотивації в учнів до подальшої військової служби в лавах армії та воєнізованих структурах країни-агресора, знищення самоідентифікації покоління українців на ТОТ та підтримка політики окупаційної влади рф. 

За вказівкою підозрюваної учні «кадетського класу» брали участь у пропагандистських заходах. Демонстрували отримані вміння з поводження зі зброєю, а також разом з іншими школярами відвідували так звані «уроки мужності», де спотворювалась історія України та світогляд дітей.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Мелітопольського райуправління поліції ГУ Нацполіції в Запорізькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.