На Житомирщині та у Дніпрі блокували ботоферми, які за допомогою зареєстрованих акаунтів розповсюджували кремлівські наративи
12.06.2024
За процесуального керівництва Коростенської окружної прокуратури та Дніпропетровської обласної прокуратури припинено діяльність двох ботоферм, які поширювали російську пропаганду.
У Житомирській області жителька Коростеня встановила у своїй квартирі спеціалізоване телекомунікаційне обладнання та придбала сім-картки українських операторів для реєстрації віртуальних мобільних номерів.
За даними слідства, вона створювала численні акаунти у месенджерах, у тому числі в Telegram. Продавала або здавала їх в оренду російським онлайн-сервісам.
Протягом 2023-2024 років для роботи ботоферми жінка використала щонайменше 1000 сім-карток різних операторів.
Свої «послуги» підозрювана рекламувала на сайтах оголошень та YouTube-каналі. Гроші отримувала на електронний гаманець.
Під час обшуків за місцем її проживання вилучено сім-картки, телекомунікаційне обладнання, комп’ютерну техніку, банківські картки, чорнові записи тощо.
Жінці інкриміновано несанкціоноване втручання в роботу електронних комунікаційних мереж, що призвело до підробки та витоку інформації (ч. 5 ст. 361 КК України).
Протиправну діяльність викрито спільно з Управлінням СБУ в Житомирській області, відділом протидії кіберзлочинам та райуправлінням поліції.
У Дніпрі викрито чоловіка, який за місцем проживання за допомогою спецобладнання реєстрував анонімні облікові записи у соцмережах. Через них на сторінках спільнот поширював коментарі антиукраїнської спрямованості.
Підозрюваний закликав користувачів «припинити чинити опір братському народу та стати частиною росії».
У ході обшуків у нього вилучили мобільний телефон та комп’ютерну техніку, сім-картки українських та європейських операторів мобільного зв’язку, обладнання і програмне забезпечення.
Чоловіку інкриміновано посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 110 КК України).
Досудове розслідування здійснює Управління СБУ у Дніпропетровській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
469