Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
На Прикарпатті, Волині і Полтавщині викрито канали переправлення військовозобов’язаних через держкордон

За процесуального керівництва Івано-Франківської, Полтавської обласних та  Ковельської окружної прокуратури Волинської області повідомлено про підозру семи громадянам за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ст. 332 КК України). Окрім того, жительці Полтави та фізичній особі-підприємцю повідомлено про підозру у підробленні документів (ст. 358 КК України).

За даними слідства, троє мешканців Прикарпаття за 4000 доларів США з особи організовували незаконне переправлення через державний кордон чоловіків призовного віку, яким заборонений виїзд за межі держави. Організатор схеми зі спільниками виготовляли підроблені документи про те, що військовозобов’язані є волонтерами та виїжджають за кордон за гуманітарною допомогою. В подальшому дані вносились до електронної системи «Шлях», що було підставою для безперешкодного перетину держкордону.

Учасників схеми викрито на пункті пропуску через кордон під час переправлення 5 осіб, які підлягають мобілізації. Вирішується питання про обрання стосовно них запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Наразі встановлюються інші особи, причетні до правопорушення.

Також викрито трьох мешканців Волинської області та їх спільника, які переправляли військовозобов’язаних до країн ЄС. За даними слідства, учасники групи вносили відомості про п’ятьох військовозобов’язаних чоловіків у систему «Шлях» як про водіїв вантажівок, що здійснюють міжнародні перевезення. За переправлення у Польщу чоловіки заплатили 14 000 доларів США.

Вирішується питання про повідомлення про підозру ще двом членам організованої групи та про обрання усім запобіжних заходів.

Окрім того, на Полтавщині викрито місцеву жительку та фізичну особу-підприємця, які незаконно переправляли через кордон чоловіків в умовах воєнного стану.

За даними слідства, полтавчанка звернулася до фізичної особи-підприємця з пропозицією посприяти двом її знайомим чоловікам у перетині державного кордону України. ФОП, маючи ліцензію на здійснення міжнародних автобусних перевезень, вніс до інформаційної системи «Шлях» недостовірні відомості щодо наявності у чоловіків права на виїзд за кордон. У подальшому на підставі цієї фіктивної інформації чоловіки перетнули кордон України як водії, котрі працюють у підприємця та здійснюють перевезення гуманітарних вантажів.  

Досудові розслідування у кримінальних провадженнях здійснюються Нацполіцією за оперативного супроводу СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.