На оборудці з привласнення ділянки лісу і майна вартістю понад 3 млн грн викрито керівника Славського лісгоспу та його спільників
26.03.2024
За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру п’ятьом особам, причетним до схеми привласнення землі лісового фонду й нерухомого майна.
Серед них – керівник Славського лісгоспу, який є депутатом селищної ради у Львівській області, його дружина та троє інженерів-землевпорядників.
Їм інкриміновано підроблення офіційних документів, їх використання та незакінчений замах на привласнення чужого майна, вчинений за попередньою змовою групою осіб (ч. 1, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).
За даними слідства, керівник лісгоспу, будучи депутатом та головою комісії з питань землекористування селищної ради, вирішив привласнити ділянку лісу з розміщеним на ній будинком лісника площею понад 200 м кв. Для реалізації оборудки залучив чотирьох спільників.
Від імені своєї дружини він написав заяву до селищної ради на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення 0,35 га землі для ведення особистого селянського господарства.
Після ухвалення позитивного рішення землевпорядники виготовили документ з порушеннями вимог законодавства. Вони не вказали про приналежність ділянки до земель лісфонду, що перебувають у віданні лісгоспу, а також розташоване на ній майно.
У лютому 2022 року було прийнято рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу цієї земельної ділянки. Водночас зареєструвати право власності на неї жінка не встигла, оскільки посадовцю лісгоспу стало відомо, що протиправну діяльність викрили правоохоронні органи.
Для прикриття незаконних дій за заявою дружини депутата селищна рада скасувала свої попередні рішення.
За висновками проведених експертиз, загальна вартість земельної ділянки лісфонду спільно з майном становить понад 3 млн грн.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів, відсторонення керівника лісгоспу від посади, а також накладення арештів на майно з метою подальшої його конфіскації.
Досудове розслідування здійснює Головне слідче управління ДБР, оперативний супровід – ГУ «Д» ДЗНД Служби безпеки України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
508