Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових, внаслідок чого ворог знищив «Мрію»

Прокурори Спеціалізованої прокуратури в сфері оборони Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього генерального директора державного підприємства та його заступника за фактом перешкоджання законній діяльності інших військових формувань, вчиненому в особливий період, у співучасті, що призвело до інших тяжких наслідків (ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 114-1 КК України).

Розслідуванням встановлено, що під час повномасштабного вторгнення рф на територію України керівники ДП «Антонов» перешкоджали військовим службовим особам Національної гвардії України у виконанні ними своїх службових обов’язків з охорони та оборони об’єкту – аеропорту в смт Гостомель. Вони недопустили військовослужбовців Нацгвардії на територію аеропорту та категорично заборонили обладнати позиції, інженерні та фортифікаційні споруди для виконання бойових завдань.

Умисне зволікання керівників держпідприємства у допущенні військових на територію аеропорту надало можливість ворогу нанести вогневе ураження по особовому складу, літакам, автотранспортним засобам та спорудам летовища. Внаслідок ворожої атаки 27 лютого 2022 року було знищено літак Ан-225 «Мрія», а також інші літаки, які там перебували.

Дії обвинувачених призвели до втрати контролю над стратегічним та військовим об’єктом з подальшою тимчасовою окупацією прилеглих до смт Гостомель населених пунктів Київської області та створили загрозу національній безпеці України.

Наразі обвинувачені перебувають під вартою.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими Головного слідчого управління СБУ за оперативного супроводу ГУ «І» ДЗНД СБ України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.