Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Ексзаступнику секретаря Ради нацбезпеки і оборони України повідомлено про підозру у державній зраді

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора колишньому заступнику секретаря Ради нацбезпеки і оборони, народному депутату України IV, V, VI скликань повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111 КК України).

За даними слідства, ексзаступника секретаря РНБОУ завербували співробітники фсб рф. У 2014 році він виїхав до Москви. Згідно відведеної ролі експосадовець мав залучити відомих політичних діячів України до виконання певних завдань. Політики мали вплинути на суспільну думку і поширювати серед населення України наративи про некомпетентність керівників органів української влади.

Також вони мали переконувати людей, що відсутня інша альтернатива, окрім як проросійський політичний курс України. Громадянам, яких вдалося залучити до підривної діяльності, надавалася інформація дискредитуючого та провокаційного характеру. Метою її оприлюднення було загострення суспільно-політичної ситуації в Україні та ускладнення міжнародних відносин з іншими країнами.

Ексзаступник секретаря РНБОУ залучив до протиправної діяльності свого знайомого - народного депутата України, якому наразі повідомлено про підозру у держзраді. На виконання поставленого завдання депутат систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював матеріали, в яких применшувався авторитет та дискредитувалися інститути української влади, а також діяльність керівників розвідувальних і правоохоронних органів. Метою було їх подальше звільнення.

Також підозрюваний проводив підривну діяльність проти України, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості. Згідно них подальший розвиток України можливий лише, виходячи з геополітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється міжвідомчою групою у складі слідчих Головного слідчого управління СБУ та ДБР за оперативного супроводу Головного управління контррозвідувального забезпечення об’єктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму Департаменту захисту національної державності СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.