Екологічні прокурори у судовому порядку повертають державі землі Національного природного парку «Пирятинський»
28.06.2024
Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу Генерального прокурора продовжує системну та послідовну роботу із захисту у суді заповідних земель.
Екологічні прокурори у межах представницьких повноважень повертають у державну власність близько 100 га заповідних земель Національного природного парку «Пирятинський» у Полтавській області.
Нацпарк створено 15 років тому в 140 кілометрах від Києва. Основна мета – зберегти й відтворити цінні природні та історико-культурні комплекси й об’єкти, що мають особливу оздоровчу, природоохоронну, історико-культурну, наукову, освітню і естетичну цінність.
Загальна площа НПП «Пирятинський» становить понад 12 тис га.
Встановлено, що частину заповідних земель надали у приватну власність фізичним особам. У подальшому їх передали в оренду фермерському господарству для сільськогосподарської діяльності, що передбачає розорювання та заборонено законом на цій території.
Наразі Офіс Генерального прокурора домігся ухвалення першого рішення на користь держави у цій справі. Полтавський апеляційний суд повернув 1 га цінної землі, скасував договір її оренди і право власності у Реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Ще 91 позов, пред’явлений Спеціалізованими екологічними прокуратурами Офісу Генпрокурора і Полтавської обласної прокуратури, перебуває на розгляді в судах різних інстанцій.
Головна цінність проведеної роботи полягає не у площі та вартості повернених заповідних земель, а у їх збереженні, забезпеченні цільового і законного використання в інтересах держави.
Додамо, що факт незаконної передачі земель парку «Пирятинський» розслідується у межах кримінального провадження.
Робота органів прокуратури на цьому важливому для довкілля напрямі триває.
440