Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 15 років ув’язнення засуджено коригувальника ворожих ударів по Запоріжжю

За публічного обвинувачення прокурорів Запорізької обласної прокуратури громадянина визнано винним у державній зраді, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України).

Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори в суді довели, що житель Запоріжжя добровільно погодився співпрацювати зі спецслужбами країни-агресора у проведенні підривної діяльності проти України.

Упродовж жовтня 2023 року він забезпечував ворога інформацією щодо дислокації Сил оборони України, а також геолокацією житлової та промислової інфраструктури міста.

Одним із доручень його кремлівських кураторів було отримання та передача відомостей про наслідки влучання 18 жовтня 2023 року російських ракет по багатоповерхівці у центрі Запоріжжя. Тієї ночі через ворожий обстріл загинуло пʼятеро людей, ще стільки ж отримали поранення.

Розвіддані збирав як самостійно, так і за допомогою родичів та знайомих.

Засуджений передавав отримані відомості через «звʼязкового», який постійно перебуває на ТОТ Запорізької області. В анонімний чат одного з месенджерів надсилалися графічні зображення, зроблені за допомогою Google maps, із позначками та дописами.

До набрання вироком законної сили він перебуватиме під вартою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.