Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Дмитро Вербицький взяв участь у міжнародній конференції з арешту, управління та стягнення російських активів для компенсації Україні

Заступник Генерального прокурора Дмитро Вербицький та делегація Офісу Генпрокурора взяли участь у роботі міжнародної конференції з арешту, управління та стягнення російських активів для компенсації Україні, яка пройшла на базі правової організації CEELI Institute в Чеській Республіці.

Дмитро Вербицький подякував міжнародним партнерам за військову допомогу і підтримку на юридичному фронті, яку вони надають. Він ознайомив учасників заходу з українською моделлю конфіскації активів, а також окреслив основні труднощі, які виникають в процесі пошуку, арешту та їх стягнення на користь української держави.

«Усі особи, причетні до збройної агресії, мають понести відповідальність, в тому числі своїм майном, незалежно від юрисдикції, в якій воно знаходиться», – наголосив заступник Генпрокурора.    

Учасники конференції домовились про поглиблення співпраці українських державних інституцій з компетентними органами країн-партнерів, національних та міжнародних експертів. Зокрема між українською міжвідомчою робочою групою (Task Force UA) та колегами з Task Force «Freeze and Seize» Європейської Комісії, Task Force KleptoCapture Департаменту юстиції США.

Це сприятиме активізації розшуку активів рф та осіб, причетних до розв’язання та ведення агресивної війни проти України, а також активів незаконно виведених з України, які знаходяться в іноземних юрисдикціях, з метою їх подальшого арешту, конфіскації та примусового вилучення в дохід України. 

У роботі конференції також взяли участь представники Служби безпеки України, Міністерства юстиції України, Національного агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), Фонду державного майна України, судді Вищого антикорупційного суду України, Інституту законодавчих ініціатив, громадських організацій.

Також на заході були присутні заступник Генерального прокурора Чехії Пржемисл Полак, заступник Міністра юстиції Карел Дворак, голова Вищого адміністративного суду Карел Шімка, представники чеського агентства з протидії організованій злочинності, Міністерства закордонних справ, Міністерства юстиції США, Європейської Комісії, Світового банку та інші.