Через фішингові посилання зняли з рахунків громадян майже 1,2 млн грн – у Житомирі судитимуть трьох учасників ОЗГ
09.01.2025
Прокурори Житомирської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно трьох учасників організованої злочинної групи за фактами шахрайства та несанкціонованого втручання у роботу інформаційних систем (ч. 4, ч. 5 ст. 190, ч. 3 ст. 28 ч. 1, ч. 2, ст. 361 КК України).
Розслідуванням встановлено, що студент житомирського коледжу, використавши свої знання у сфері інформаційних технологій, розробив фішингову схему. Для її реалізації залучив ще двох знайомих студентів.
Учасники групи через мобільні застосунки відправляли громадянам повідомлення з фішинговими посиланнями про нібито надходження грошової допомоги. Далі «консультували» для її отримання на банківську картку.
Люди переходили за посиланням, авторизувалися в онлайн-банкінгу і надавали свої реквізити. У такий спосіб обвинувачені дізнавалися конфіденційну інформацію про рахунок та «прив’язували» картку до власних номерів телефонів.
Шляхом безконтактних платежів обвинувачені купували у магазинах Бердичева та Житомира різні товари і перепродавали. Здебільшого це були дороговартісні телефони.
Слідство встановило 17 потерпілих від шахрайських дій – жителів різних областей. Протягом грудня 2023 року – квітня 2024 року учасники ОЗГ заволоділи майже 1,2 млн грн з їхніх банківських рахунків.
Досудове розслідування здійснювало ГУ Нацполіції в Житомирській області, оперативний супровід – обласні відділ протидії кіберзлочинам ДКП НПУ та Управління СБУ.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
137