Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Андрій Костін: Дуже важливо, аби голоси дітей — свідків і постраждалих від російської агресії — були почуті

Офіс Генерального прокурора використовує стандарти Міжнародного кримінального суду в роботі з дітьми, постраждалими від воєнних злочинів рф. Головним критерієм є дбайливе ставлення до дитини та уникнення повторної травматизації.

Про це Генеральний прокурор Андрій Костін заявив під час слухань Комітету у закордонних справах і міжнародного розвитку парламенту Канади.

«Ми змінили свої підходи і техніки, скоротили кількість допитів і розмов з дитиною до однієї - двох. Використовуємо спеціальні «зелені кімнати», де неповнолітні спілкуються з психологом, а прокурор перебуває в іншій кімнаті. Ми не тиснемо на дітей, але заохочуємо їх говорити і брати участь в процесі здійснення правосуддя. Дуже важливо, аби голоси дітей, які стали свідками воєнних злочинів, були почуті», — наголосив Андрій Костін.

Говорячи про незаконно депортованих дітей, Генеральний прокурор підкреслив важливість міжнародної співпраці та посилення санкцій не лише на керівництво, а й на виконавців.

«Росіяни змінюють своє законодавство, і багато хто думає, що просто виконує наказ. Тому санкції не просто ускладнять життя, а й допоможуть зрозуміти, що вони вчиняють воєнний злочин і можуть бути притягнуті до відповідальності», — підкреслив він.

В Офісі Генерального прокурора є розслідування щодо осіб, причетних до депортації українських дітей як на вищому і середньому рівнях, так і на рівні регіонів. Інформацію про таких осіб поширюють з метою включення до санкційних списків. Прокурори співпрацюють з Міжнародним кримінальним судом у розслідуванні незаконного вивезення дітей.

«Ми побачимо результати цієї роботи, але її недостатньо, щоб виконати наш спільний обов’язок — повернути всіх дітей додому. Необхідно створити відповідний механізм і забезпечити його реалізацію. Це стане запобіжником від повторення таких злочинів в інших куточках світу», — закликав Андрій Костін.